Nejčastější dotazy (FAQ)

Vše na co se potřebujete zeptat

Otázky a odpovědi

1

Můžu věřit v solidnost všech inzerátů na německých portálech typu www.mobile.de, www.autoscout24.de, www.automobile.de apod. i v případě, kdy mě překvapí výrazněji nižší cena než u většiny ostatních?

Odpověď:

Pozor na neúměrně „výhodné“ nabídky – pokud není uvedeno telefonní číslo, tak se může stát, že jste našli prodejce, který vůz ani nemá. Po vyplnění dotazníku/zprávy na portálu Vám přijde barvitě zabalená odpověď, proč je vůz za výhodnější cenu. Tak například se jedná o architekta s řeckým jménem, který se z Německa po letech vrátil do Řecka a musel by tam platit vysoké daně při jeho přihlášení nebo voják, který se vrátil z Německa do Anglie, kde se připravuje na misi na blízkém východě. Oba Vám budou nabízet nezávaznou bezplatnou službu dodání vozu na vaši adresu. Budete mít 5 dní se s vozidlem seznámit a když Vám nebude vyhovovat nemusíte ho převzít / zaplatit. Ve skutečnosti budete ve styku s podvodníkem, který se bude zastřešovat známou spediční firmou, která z Vás bude mámit pod různými záminkami prostředky na clo apod. Nabídky těchto organizovaných skupin (většinou z jihovýchodní Evropy) následující den již nenajdete. Neztrácejte tedy s nimi svůj drahocenný čas a poohlédněte se raději po jiné nabídce.

 

2

Na kolik mě vyjde dovoz auta z Německa s www.automobilede.cz?

Odpověď:

Výše provize za služby u www.automobilede.cz je stanovena na 7.500,- Kč. Pokud zájemce upřednostní možnost využítí vozu www.automobilede.cz, tak je nutno počítat s 6,- Kč za každý ujetý kilometr.

K ceně je nutno připočítat úřední poplatky na německém úřadě + zakoupení převozní SPZ s pojištěním a silniční daní pro přepravu do ČR po vlastní ose v celkové výši cca. 100 EUR (dle spolkové země), které si kupující hradí sám.

 

3

Jsou nějaké rozdíly v kvalitě a ceně vozů zakoupených v různých částech Německa?

Odpověď:

Obecně platí, že vozy zakoupené v západní polovině (i v původní části SRN před sjednocením) jsou v lepším technickém stavu a často i za lepší cenu, neboť tam nejsou obchodníci s auty z východní Evropy tak rozšířeni.

 

4

Je možné s prodávajícím v Německu smlouvat a popř. kolik % je reálných.

Odpověď:

Ano, ale větší šanci máte na začátku jednání, než vyrazíte. Po několika set kilometrové jízdě je logicky vaše pozice vůči prodávajícímu slabší.

Na místě je možné smlouvat většinou jen v těch případech, kdy prodávajícímu jasně prokážete, že na webu podal nepravdivou informaci o stavu vozidla. Na to většinou slyší, neboť by si na www.mobile.de, www.autoscout24, www.automobile.de apod, kde inzeruje svá auta mohl zkomplikovat život. Pozor, nikdy se nesnažte příliš energicky, neboť byste mohli dostat odpověď, že ho vydíráte a že to oznámí na policii (je to spíše jejich oblíbená póza, ale zbytečná). Kolik je možné usmlouvat se nedá paušalizovat. Před jízdou je reálných tak do 5%, pokud více než 10%, zpozorněte.

 

5

Našel jsem si stejné vozy v ČR levněji než v Německu.

Odpověď:

V Německu si lidé ze střední a východní Evropy nekupují vozy primárně kvůli jejich ceně, nýbrž z důvodu lepšího technického stavu a bohatší výbavy. To znamená, že tito lidé upřednostňují lepší výbavu a tech. stav vozu za srovnatelnou cenu. Levněji v tomto případě nemusí znamenat výhodněji. Navíc je v Německu jakákoli manipulace např. s tachometrem, na rozdíl od ČR již dlouho trestným činem.

 

6

Koupit ojeté auto z dovozu ano či ne?

Odpověď:

Pokud ojeté auto z dovozu, tak pořád vychází nejlépe Německo.

Znamená to tedy, že si pořídit ojeté auto z Německa je výhodnější než ho koupit v ČR?

Většinou ano, ale záleží, zda ojetinu kupujete u majitele v Německu nebo u dovozce již v ČR.

Doba, kdy se auta vozila primárně kvůli lepší ceně je pryč. Zájemci o vůz z Německa většinou hledají lepší výbavu a zachovalejší stav vozidla.

Zkrátka stejně či dokonce méně peněz za „více muziky“.

No a tohhle je pro dovozce aut jak z Německa tak i z jiných zemí problém, neboť nezbývá příliš prostor pro dostatečnou marži.

Proto se nedá vyloučit, že vozidlo z Německa nemůže během cesty z Německa do ČR např. „omládnout“ o pár desítek tisíc kilometrů.

 

7

Je Subaru Forester i s dieselovým moterem dobrá volba a vyplatí si ho přivézt z Německa?

Na německých serverech jsem jich pár našel se zadřeným motorem, což mě jako tradičního sympatizanta značky Subaru trochu odrazuje.

Odpověď:

Subaru i přes počáteční námluvy jak s německými tak i franzouzkými tradičními výrobci naftových motorů se rozhodlo při vstupu na trh s dieselovými motory pokračovat i u dieselu v tradici boxerových motorů.

Zkrátka investovali poměrně hodně času a peněz do jeho vývoje.

Výsledkem je skutečně vyvážený, agilní a úsporný motor, který Vás "povozí" v průměru za 6 l nafty.

Nicméně s určitými investicemi u tohoto motoru kolem najetých 120´km počítat musíte.

Tuto ojetinu si dovézt z Německa se většinou vyplatí - obzvláště pokud ji koupíte od přímého majitele, popř. autorizovaného dealera.

 

8

Mám zájem o ojetý vůz z Německa .

Můžete mi prosím sdělit, jaké mám možnosti a čeho bych se měl vyvarovat?

Odpověď:

Možnosti dovozu ojetého vozu jsou vyjmenovány v sekci Tipy a rady: http://www.automobilede.cz/tipy-a-rady

Nicméně si dovolím Vám shrnout největší rizika o kterých se dozvíte nejenom na stránkách www.automobilede.cz, ale i v jiných nezávislých zdrojích do jedné věty: Pokud si chcete koupit ojetý vůz z Německa, tak je nutno jej koupit v Německu, nikoli v ČR.

Když auto z dovozu koupíte v ČR, či si ho necháte dovézt z inzerátu, tak nemusíte nikam jezdit.

Nicméně se vystavujete zbytečnému riziku, že rozšíříte řady více než půl miliónu řídičů v ČR, kteří vlastní vozy se zmanipulovanými tachometry.

Nejvíce vozů se zmanipulovanou historií je mezi značkami Škoda, Volkswagen a Ford.

 

9

Jak probíhá zprostředkování dovozu automobilu z Německa při dopravě vlastním automobilem?

Tlumočníka vyzvedneme po telefonickém ověření údajů o vozidle při cestě do Německa?

Odpověď:

Pomoc při výběru vozu v Německu, následné telefonické konzultace s prodejci zajišťuje stejná osoba, která s klientem jede do Německa.

Pokud klient upřednostní cestu svým vlastním vozem, tak je tlumočník Vaším spolujezdcem a na cestě zpět řídí jeden z vašich vozů. Dopravu do Německa Vám můžeme nabídnout i naším vozem, nicméně jsou s touto variantou spojeny vícenáklady ve výši 6,- Kč za každý ujetý kilometr.

 

10

Dovážíte také nákladní auta z Německa?

Odpověď:

Svým klientům nabízíme cenově výhodnou alternativu jak k autobazarům, tak i dovozcům aut v ČR.

Naše služba je určena zejména všem těm, kteří chtějí v Německu koupit kvalitní auto za rozumnou cenu a bez rizika.

Auta s naší asistencí nekupujete od českých dovozců či překupníků.

Vozy, které s našimi klienty vybíráme nejsou vozy určeny v Německu pro export.

Pokud si chcete dovézt nákladní automobil, ale brání Vám v tom neznalost němčiny a prostředí v Německu, rádi Vám s tím pomůžeme – kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popř. 606 646 514 pro více informací.

 

11

Jsme dobrovolní hasiči ve větší obci poblíž Brna. Obdrželi jsme dotaci na nákup techniky, nicméně hledáme alternativu k nabídce v ČR, neboť ta je tristní. Jak to vypadá s nabídkou hasičských vozů v Německu?

Odpověď:

Doba kdy i menší obce v Německu disponovaly dostatkem finančních prostředků na nákup nové techniky jsou už i tam pryč. Ve většině případů obce ale i tak „dosáhnou“ na zánovní nebo novější vozy. Ty starší se prodávají do celého světa. Jejich technický stav bývá většinou velmi dobrý.

 

12

Na kolik mě vyjdou převozní značky pro osobní auto z Německa?

Odpověď:

Neexistuje jednotná cena. Důvodem je zejména cena pojištění, kterou Vám před a kolem úřadů budou nabízet stejní lidé, kteří Vám i vyrazí převozní značky. Lákají, ale na cenu za převozky. Ty se však od sebe liší, tak v rozmezí 12 až 20 Euro. Pojištění však můžete v případě značek s červeným pruhem koupit na stejnou dobu - např. 15 dní za 80 či 150 Euro. K této částce si připočítejte silniční daň v rozmezí 15 - 30 Euro (dle kubatury koupeného vozu) + cca. 30 Euro za výkon úřadu. Jednoduše řečeno žluté značky ca. 80 - 100 Euro, červené značky ca. 200 Euro

 

13

Proč mi nechtěli na německém úřadě prodat žluté značky pro převoz auta do ČR?

 

Odpověď:

Úředníci požadují předložení potvrzení o trvalém bydlišti v Německu. Tímto si úřední postup zjednodušují a směřují Vás k červeným převozním značkám, u kterých musíte platit tzv. silniční daň. Mnohdy Vás tuto daň posílají zaplatit na celní úřad, čímž se může nákup vozu prodloužit na dva dny. 

Na jednu stranu je sice pravda, že žluté značky nejsou určeny pro cesty do zahraničí (z Německa), na druhou stranu se na ně vztahuje v členských zemích EU tzv. uznávací povinnost.

Máte jakékoli otázky?

Kontaktujte nás telefonicky, nebo nám napište e-mail!

+420 606 646 514

mail: info@automobilede.cz

Kde můžete vybírat: www.mobile.de www.automobile.dewww.autoscout24.com

JoomShaper