Tipy a rady

Zajímavé články, tipy a rady

ohledně dovozu aut z Německa

UAMK informovala s odkazem na zdroj  ministerstva dopravy České republiky, že došlo na straně Spolkové republiky Německo k úpravě dokladů pro převozní značky se žlutým pruhem, které jsou v ČR uznávané a nehrozí postih od policie ČR.

Pokud prodejce automobilu v inzerátu uvádí cenu BRUTTO i NETTO, upozorněte prodejce, že automobil vyvezete do jiného členského státu a že nepodléhá zdanění z přidané hodnoty v Německu, ale naopak v cílové zemi kam bude vyvezen - v našem případě do ČR. Vezměte si s sebou potvrzení o daňové registraci k DPH v ČRvýpis z OR a trvejte o uvedení ceny NETTO (bez daně) do smlouvy. 

 

 

Možnost, resp. nemožnost použití v mezinárodním provozu není dána vlastní registrační značkou, ale dokladem, který je k ní vystavován resp. způsobem jeho vyplnění

Pro auto bez technické či emisí jen s odtahovkou či vlekem.

 

  1. Koupím si auto z dovozu v českém autobazaru – nejjednodušší, ale nejrizikovější varianta, neboť jste zcela odkázáni na to co Vám majitel autobarazu o historii vozu řekne. Doba, kdy se auta z Německa vozili kvůli ceně je minulostí. Dnešním rozhodujícím argumentem pro dovoz aut především z Německa je lepší technický stav a bohatší výbava oproti tuzemským vozům za stejnou cenu.
  2. Pověřím autobazar či dovozce aut dovozem auta, dle zadaných kritérií a ceny. Většina z nich nabízí dovoz aut na klíč, při kterém se nemusíte téměř o nic starat. Auto Vám vyberou, přivezou a vyřídí formality na českých úřadech. Vy si ve většině případů auto jen pojistíte. Takže se jedná pro Vás rovněž o poměrně jednoduchou variantu. Nicméně je dobré si o autě u prodejce v Německu (před platbou zálohy zprostředkovateli) ověřit základní údaje o vozidle. Nejsou výjimkou ani ty případy, kdy mezi platbou za vozidlo v Německu a mezi přihlášením na české SPZ byly stočeny kilometry.
  3. Pověřím zprostředkovatele dovozem auta, dle zadaných kritérií a ceny. Na rozdíl od varianty č. 2 Vám zprostředkovatel nabídne možnost se spolupodílet na výběru vozidla na německých auto portálech typu: mobile.de, autoscout24.de, automobile.de apod. Odsouhlasený vůz Vám po zaplacení zálohy přiveze. Tato varianta Vám podstatně sníží riziko „kupovat zajíce v pytli“. Na druhou stranu zůstává nevýhoda si auto osobně prohlédnout či vyzkoušet. Rovněž placení zálohy za vůz, který jste viděli pouze na fotografii přináší určitá rizika. Zde bývá zlomový okamžik, kdy někteří zájemci o vůz z dovozu si koupi rozmyslí. Pravdou je, že případným rizikům či minimálně dohadům se může při této variantě vystavovat i zprostředkovatel.
  4. Pověřím  zprostředkovatele spoluprácí při výběru konktétního vozu v Německu. U této varianty je zprostředkovatel spíše konzultantem a překladatelem, který za Vás zařídí všechny náležitosti kolem koupě vozu v Německu. Převoz auta je řešen směrem do Německa spolujízdou a zpět oběma vozy po vlastní ose, což kupujícím šetří náklady za odtahovou službu či extra náklady za druhého řidiče.  Určitou nevýhodou může být pro kupujícího čas strávený do Německa a zpět, nicméně možnost si vozidlo před koupí prohlédnout a vyzkoušet tuto nevýhodu vyvažuje.

Máte jakékoli otázky?

Kontaktujte nás telefonicky, nebo nám napište e-mail!

+420 606 646 514

mail: info@automobilede.cz

Kde můžete vybírat: www.mobile.de www.automobile.dewww.autoscout24.com

JoomShaper