Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Vyplatí se ještě si dovézt auto z Německa?

Ano, ale mnohé se za posledních 20 let změnilo:

- Nová malá auta dnes pořídíte v Čechách za podobnou cenu nebo nepatrně levněji než v Německu. Nicméně se vozy v Čechách prodávají s nižším stupněm výbavy, neboť i malá auta bývají v Německu lépe vybavená.

- U aut dražších a exotičtějších značek se v mnohých případech vyplatí nové auto pořídit v Německu i přes povinnost uhradit 21% DPH v Čechách.

- Automobily ojeté se v případě malých a lacinějších vozů dovážet vyplatí, ale ne kvůli ceně, nýbrz opět kvůli lepší výbavě a většinou i lepšímu technickému stavu vozu.

- Vozy luxusnějších značek se vyplatí dovážet nejenom kvůli bohatší výbavě, ale i nižší ceně a širší nabídce.

Shrnutí: Pokud si chcete pořídit ojeté auto ve vyšší výbavě, lepším technickém stavu, jasnou historií a mnohdy i za lepší cenu než z nabídky v českých autobazarech, tak máte možnost si ho dovézt sami nebo si ho nechat dovézt od specializované firmy či autobazaru.

Pokud si na to netroufnete sami, ale nechce se Vám prostředníky přeplácet, může Vám pomoc i někdo kdo se v Německu vyzná a dokáže Vám to domluvit a případně tam s Vámi zajet.

Důvodem proč by jste si někoho zkušeného měli vzít „k ruce“ je více – např., že i v Německu se již vyskytují nepoctivci – zejména cizinci, kteří se specializují na vozy pro export do střední a východní Evropy. Tito lidé Vám sice naslibují hory doly, ale Němcům se jejich auta prodat bojí.